Az olvasás ereje
2015-ben több mint 10 könyvet elolvastam. Ezzel benne vagyok a magyar társadalom felső 10%-ában. Fontos azonban az a tény is, hogy nem 6 Harry Potter és 3 Gyűrűk ura kötetet valamint egy Agatha Christie krimit jelenti ez a 10 könyv, hanem egytől egyig önfejlesztő, pénzügyi, vállalkozásokkal kapcsolatos könyveket.
Mikor van időm erre?
Reggel és délután, miközben 50 percet utazom a BKV-n munkába menet és hazafelé jövet. Ha a BKV-n töltött időt kiszámolom éves szinten, az kb 2-300 óra (150-200 munkanap x 100 perc). Ha ezt nyelvtanulással töltöttem volna, akkor alapszinten megtanultam volna egy nyelvet. A BKV-n ücsörögve.
Én ehelyett azt választottam, hogy elolvasom a Google vezetőinek könyvét, olvasok a Felhasználó-központú vállalatok felépítéséről, megismerem az Enneagram személyiségtípusokat, valamint a Lean Startup módszert. Amit ezek a könyvek adnak, az olyan értékkel ér fel, amelyet máshogyan esélyem sem lett volna megkapni. Az írók gondolatait és tapasztalatait tehettem magamévá és alkalmazhatom a saját életemben.
Brian Tracy azt az elvet hirdeti, hogy költs többet a tanulásodra, képzésedre évente, mint az autódra. Ha így teszel, akkor először csak észrevétlenül fejlődsz, majd ez kifelé is látszani fog. Ha ezt az elvet te is magadévá teszed, akkor hatalmas lépésekkel fogsz haladni a célod felé.
Hogy egy kis kedvet csináljak neked ahhoz, hogy bemenj egy könyvesboltba, megkeresd a “Pénz, gazdaság, üzlet”, vagy “Menedzserkönyvek” pultot és levedd az első, vagy a sokadik ilyen témájú könyvet, a jövőben leírom hogy én miket tanultam a könyvekből, kinek miért ajánlom elolvasásra.
Találj időt a napodban az olvasásra, legalább fél órát, mert ez elengedhetetlen ahhoz, hogy fejlődj.